3 ADET KIRKLAND MİNOXİDİL

3 ADET KIRKLAND MİNOXİDİL

Türkiye'de ve Dünya'da büyük saç ekim merkezlerinin önerdiği, ABD'de Gıda ve İlaç Kurumu FDA (Food & Drug Assoc.)'dan onay alan  üründür.Minoxidil düzenli kullanımda öncelikle ilk haftadan saç dökülmesini durdurur 4 haftadan sonra ise önce tepe bölgeleri sonra ön ve yan taraflarda gözle görülür şekilde saçların çıkmaya başladığı görülecektir.

 

Detaylar

İndirimde indirimde!
100,00 TL

Mevcut: YAKINDA STOKTA


Notify me when available

6 AYLIK MİNOXİDİL 180 TL. İÇİN TIKLAYINIZ.

 

 

Saç dökülmesi kaderiniz değil; saç dökülmesini önlemek için yapabileceğiniz bir şey var!
Minoxidil androgenetik kellik sebebi ile büzüşen kıl köklerini genişleterek ve uzatarak etki gösterir.Saç tellerinin büyüyebilme fazını uzatarak, belli bir uzunluğa ulaşmadan dökülmemelerini de sağlamaktadır.
Minoxidil kullanımının fayda göstermeye başlaması için ilacın en az 4 ay kullanması gerekir. Tedavinin nihai sonuçlarıysa minoxidilin aralıksız uygulanması şartı ile, bir seneden önce ortaya çıkmaz.
Minoxidil saç dökülmesi sorunu yaşanan bölgede saç derisine günde iki kez 1ml şeklinde uygulanması gereken topikal bir ilaçtır.

Minoxidil Nasıl Uygulanır?

 

 • Minoxidil kullanılmadan önce saç derisinin tamamen kuru olduğuna dikkat ediniz. Bu nedenle saçınızı yıkadıktan sonra havlu veya saç kurutma makinesi ile tamamen kurulayınız.
 • Kutuyla beraber gelen tüpü (applicator) 1ml çizgisine kadar doldurunuz.
 • Solüsyonu saç teline değil saç derisine uygulayınız. Minoxidil'i doğru uygulayabilmek için aşağıdakileri dikkat ediniz:
  • Minoxidil 'i uygulayacağınız bölümdeki Saçları elinizle toplayarak 1, 5 cm aralıklarla ayırın.
  • Bir eliniz ile saçları yukarıda tutarken diğer elinizle Minoxidil'i saç derisine uygulayın.
  • Solüsyonu saç derisine doğru olarak uygulamak için parmak uçları ile sıvıyı oval hareketlerle deriye iyice yedirin. Bu her zaman için zorunlu değildir. Eğer tübü dikkatli bır şekilde doğru uyguladıysanız elinizle ovalamaya gerek yoktur.
  • Minoxidil 'nin saç derisi tarafından tamamen absorbe edilmesi için 15 ila 20 dakika bekleyiniz. Bu bekleme süresinin ardından saçınız için jole gibi diğer saç bakım ürünlerini uygulayabilirsiniz.
  • Minoxidil 'den en yüksek verimi almak için kullanılan solüsyonun tamamen kuruması gereklidir. Akşam kullanımından sonra solüsyon kurumadan hemen yatılması durumunda sıvının yastığa bulaşıp ordan da yüze teması etmesi durumunda istenmeyen rahatsızlıklar ile karşılaşabilirsiniz. Uyumadan önce sıvı tamamen kuruyana kadar bekleyiniz.
  • Minoxidil uygulamasının ardından mutlaka elinizi bol sabunlu su ile yıkayınız.
  • Minoxidil uygulamasından sonra 4 saat boyunca saçlarınızı yıkamayınız.
 • Minoxidil 'i uygulamaya başladığınız ilk 2 hafta içinde normalden daha fazla saç dökülmesi görürseniz telaşlanmayınız. Bu saç hücrelerinde meydana gelen yenilenme ile oluşan normal bir durumdur.
 • ÖNEMLİ NOT:Her defasında 1 ml den fazla minoxidil uygulamak hipotansiyona neden olabilir.O yüzden örneğin sabah unuttuğunuzda akşam 2 katı uygulamayın.normal uygulamaya devam edin.

Şu an müşteri yorumu bulunmamakta.

Only registered users can post a new comment.